«در آب‌ها دری باز شد» غلامرضا بروسان منتشر می‌شود

بروسان افزود: این کتاب شامل دو بخش است که یکی مرثیه‌های مرحوم بروسان برای پدرش را شامل می‌شود که با عنوان «پرستویی در سکوت فرو رفت تا کمر» در این کتاب قرار می‌گیرد و بخش دیگری از آن نیز سروده‌های چاپ نشده‌ شخص بروسان با نام «گل‌هایی به‌شدت بی‌اسم» است.

وی درباره زمان انتشار این مجموعه اشعار نیز گفت: با وجود اینکه ما این کتاب را در بهار امسال در اختیار ناشر قرار دادیم به دلیل اینکه کتاب «مرثیه برای درختی که به پهلو افتاده» مرحوم برادرم در حال انتشار برای سومین نوبت بود از انتشارش در آن مقطع زمانی صرف نظر کردیم، اما ناشر قول داده که در زمستان امسال کتاب در دست انتشار قرار بگیرد و در نمایشگاه کتاب سال آینده نیز معرفی شود.

غلامرضا بروسان 14 آذر سال گذشته در یک سانحه رانندگی به همراه همسر و دخترش درگذشت. بروسان از 18‌سالگی به سرایش شعر می‌پرداخت که مجموعه‌ شعرهای «احتمال پرنده را گیج می‌کند» و«یک بسته سیگار در تبعید»، «به سمت رودخانه استوکس»، «عصاره سوما»، «عاشقانه‌های یک سرباز» و«مرثیه برای درختی که به پهلو افتاده» حاصل این سال‌های فعالیت اوست.

وی همچنین بارها از سوی محافل ادبی برگزیده شد که جایزه‌ شعر خبرنگاران و همچنین برگزیده دومین دوره شعر نیما از آن جمله است.

/ 1 نظر / 17 بازدید